Šiomis dienomis žiniasklaida skiria itin daug dėmesio Lietuvą sukrėtusiai itin žiauraus elgesio su mažamečiu vaiku dramai, siekia atskleisti kuo daugiau smulkmenų, susijusių su šiuo rezonansiniu vykiu.
Visuomenės informavimo etikos komisija atkreipia dėmesį, kad atlikdami savo pareigą, viešosios informacijos rengėjai ir žurnalistai turi išlikti nešališki, nepasiduoti emocijoms ir įvertinti skleidžiamos informacijos poveikį auditorijai.
Visuomenės informavimo etikos kodekso 39 str. skelbia, kad žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai neturi piktnaudžiauti katastrofų, avarijų, mirties, bandymo nusižudyti, sužalotų asmenų, smurto, agresijos ar žiauraus elgesio su gyvūnais vaizdais bei istorijomis, kurie žeistų ten vaizduojamų asmenų ar jų artimųjų jausmus bei informacijos vartotojų jautrumą. Informuojant apie tokio pobūdžio įvykius būtina vengti nepagrįstų kaltinimų, ironijos, sarkazmo, patyčių elementų bei skelbti įspėjimus ar atitinkamai žymėti informaciją, sudarant sąlygas jautriems informacijos vartotojams tokios informacijos išvengti.
Komisija pažymi, kad kai kuriose publikacijose pateikiama detalaus smurto aprašymo, jos iliustruojamos gana drastiškomis nuotraukomis, apie kurias auditorija ne visada įspėjama. Atkreiptinas dėmesys, kad šios publikacijos yra lengvai prieinamos nepilnamečiams, kuriems tokie vaizdai gali sukelti nerimo, skausmo ir padaryti žalos jų psichikai.
Komisija įvertina tai, kad smurtavimo prieš vaikus tema yra itin opi ir turi būti sprendžiama ryžtingiausiais veiksmais, tačiau pažymi, kad savitikslis smurto eksponavimas žiniasklaidoje nėra tinkama priemonė kovojant su šia visuomenės bėda.